Bebek takımları

Bebek Takımı

Bebek takımı satın alırken bazı etkenlere dikkat edilmesi gerekir. Özellikle de bebek takımlarının sağlıklı ve aynı zamanda kaliteli olması gerekir. Genellikle ebeveynler kıyafet tercih ederken sevimli, renkli model arayışına girerler. Ancak burada ilk dikkat edilmesi gereken kumaşı ve sağlıklı olmasıdır. Bebeklerin ciltleri hassas yapıya sahip oldukları için tercih edilecek kumaşlarını bebeklerin cildine zarar vermemesi gerekir. Özellikle de bebek takımlarının pamuk kumaştan elde edilmesi gerekir. Pamuk kumaş bebeklerin cildine zarar vermez ve alerjik reaksiyonlara yol açmaz. 

Bebek Takımı Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebeklerin cildi hassas bir yapıya sahiptir ve aynı zamanda dış dünyaya odaklanma süreci de uzun olduğu için kıyafet seçiminde dikkat edilmesi gerekir. Özellikle bakterilere ve soğuğa karşı bebeklerin cildi daha hassastır. Peki, bebek takımı satın alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir. Bebek takımı satın alırken öncelikle dikkat edilmesi gereken kıyafetin pamuklu olmasıdır. Polyester içerikli ürünler sağlığı olumsuz bir şekilde etkiler. Bu sebepten dolayı da tercih edeceğiniz kıyafette polyester bulunmaması son derece önemlidir. Tam mevsimine göre bebek kıyafeti almanız gerekir. Çünkü kalın veya ince olan ürünler bebeklerin daha kısa süre içerisinde hastalanmasına sebep olur. Bebeğinize patik ve çorap satın alacaksanız o zaman da büyük almanız tavsiye edilir. Eğer tam yaşına göre alırsanız bebeğinizin hareketleri kısıtlı olur ve bu da bebeğinizin huzursuz olmasına sağlar. 

Bebek takımı tercih ederken düğme olmamasına özen gösteriniz ve aynı zamanda yaka ve kol kısımlarının yumuşak olmasına da özen göstermeniz gerekmektedir. Genellikle ebeveynler bebeğin yaşına uygun bir şekilde kıyafet tercihi yaparlar. Ancak bu doğru değildir. Çünkü her bebeğin kilosu farklı olur ve kiloya göre bebeğe kıyafet almak gerekir. Bebeğiniz kış mevsiminde doğduysa ve kış mevsimine uygun bir şekilde kıyafet almak istiyorsanız kolay çıkarılabileceğiniz ürünleri tercih etmeniz gerekmektedir. Çünkü bulunulan ortam bebeğe göre sıcak ve aynı zamanda soğuk gelebilir. Bu sebepten dolayı daha kolay çıkarılabilecek ve kolay giyilebilecek ürünler sizin işinizi kolaylaştıracaktır 

Bebek Kıyafetleri Nasıl Yıkanır?

Bebeklerin cildi yetişkinler ile kıyaslanacak olur ise çok daha hassas yapıya sahiptir. Bu sebepten dolayı da bebek kıyafetlerini yıkarken de dikkatli olunması gerekir. Temizlik malzemesi tercih edeceğiniz zaman kaliteli ve aynı zamanda doğal olmasına dikkat etmeniz tavsiye edilir. Birçok bebek deterjanı vardır. Ancak özellikle %100 doğal deterjanları parfümsüz ve aynı zamanda kokusuz deterjanları tercih etmeniz gerekir. Bebeğinizin kıyafetlerini ilk aylarda kendi kıyafetleriniz ile karıştırma malı ve sadece bebek kıyafetlerini yıkamalısınız. 

Bebek Kıyafetinin Bakımı

Bebek kıyafetinin bakımını yapmak için kokusuz ve aynı zamanda parfümsüz deterjanlar tercih etmelisiniz. Saf sabun ve su ile bebeğinizin kıyafetinin bakımını en iyi şekilde yapabilirsiniz. Çünkü saf sabun ve su son derece doğaldır ve bebeğin kıyafetlerinin kumaşına zarar vermez. Ancak kimyasal içerikli olan deterjanlar içerisinde bulunduğu kimyasallar sebebiyle bebek kıyafetlerinin daha kısa süre içerisinde yıpranmasına sebep olur. Aynı zamanda kimyasal içerikli deterjanlar; makinede kıyafet defalarca durulanabilen kıyafetten tam olarak arınamaz. Bu da bebek sağlığını olumsuz bir şekilde etkiler ve hatta alerjik reaksiyonlara bile sebep olur. Bebeğinizin kıyafetini doğal içerikli deterjanlar ile yıkayıp bakımını yaptıktan sonra son olarak ütüleme işlemini gerçekleştirmeniz gerekir. Özellikle ilk aylarda bebeğinizin bütün kıyafetlerini ütülemeli siniz. Çünkü yüksek ısı; kıyafette bulunan virüs ve bakterileri kısa bir süre içerisinde yok eder.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.