Battaniye modelleri

Battaniye modelleri

Battaniye modelleri günümüzde çok fazladır. Her evde mutlaka battaniye bulunur. Özellikle kış mevsiminde battaniyeye ihtiyaç daha fazla olur. Birçok çeşit battaniye modeli mevcuttur. Genellikle battaniyelerin pamuk akrilik ve aynı zamanda polyester kumaştan üretimi gerçekleştirilir. Battaniyeler sadece kış mevsiminde insanların soğuktan kendilerini korumak için kullandıkları eşya değildir. Aynı zamanda koltukların üzerine dekoratif  bir hava katması için de tercih edilebilir. Aynı zamanda yatak odasında yatak örtüsü olarak da çeşitli battaniye modelleri tercih edilmektedir. 

Pamuklu yapıya sahip olan battaniyeler en sağlıklılısıdır ve aynı zamanda yumuşak bir yapıya sahiptir. Sağlıklı olması ve aynı zamanda kaliteli olması sebebiyle de insanlar arasında en fazla tercih edilen battaniye modelleri arasında yer alır. Eğer battaniye satın almak istiyorsanız tanıdığınız ve bildiğiniz markanın battaniyelerini almanızı tavsiye ederiz. Evet, pamuk sağlıklı bir kumaştır ancak bazı durumlarda pamuk da tehlikeli sayılmaktadır. Pamuk yetiştirilirken bazen çeşitli ilaçlar kullanılabilir ve bu ilaçlar da sağlığı olumsuz bir şekilde etkileyebilir. Bu sebepten dolayı da bildiğiniz ve tanıdığınız markaların battaniyelerini tercih etmek sizin için en doğru  seçenek olacaktır 

Özellikle son dönemlere bakıldığında en fazla tercih edilen battaniye modellerinin vizon battaniyeler olduğu görülür. Dokunulduğunda tıpkı bir kürk gibi yumuşak yapıya sahiptir. Aynı zamanda diğer battaniyelere kıyasla daha sıcak tutucu özellikleri vardır. Vizon battaniyeler genellikle akrilik kumaştan elde edilirler. Battaniyeler genellikle elektriklenme gerçekleştirirler fakat vizon battaniyelerde bu sorun görülmemektedir. İçerisinde yün bulunan battaniyeler de sağlıklı olarak bilinir ve bu sebepten dolayı da tercih edilir. Genellikle yünden yapılan battaniyeler kaşmir angora ve kuzu yününden üretimi gerçekleştirilir.Battaniye Çeşitleri

Battaniyeler kullanışlı ve aynı zamanda çok amaçlı kullanılan malzemelerdir. Battaniye çeşitleri isse şu şekildedir


Dokama battaniyeler: genellikle bu battaniye çeşitleri ekose desenli bir şekilde üretimi gerçekleştirilir. Dokuma işlemi armürlü ve aynı zamanda jakarlı tezgâhlarda gerçekleştirilir. Birçok çeşit özelliği mevcuttur. Ancak genellikle çift kat veya tek kat özelliği bulunur. Hafif bir yapıya sahiptir ve bu nedenden dolayı da çok fazla tercih edilir.


Yün battaniyeler: yün battaniyeler sıcak tutması ve aynı zamanda sağlıklı olması sebebi ile en fazla tercih edilen battaniye modelleri arasında bulunur. Bu battaniyelerin yapımında ise kaşmir, angora, devetüyü ve aynı zamanda kuzu tercih edilir. Yün battaniye tercih edildiğinde kişi uykusunu daha dinlendirici bir şekilde uyur. Çünkü su buharını yün daha kısa zaman içerisinde emer ve sıcaklık dengede kalır. Böylelikle kalp atışı daha düzenli bir şekilde olur.


Polar battaniye: polar battaniyelerin polyesterden üretimi gerçekleştirilir. Örgü sistemi yuvarlaktır. Yumuşak ve hafif yapıya sahip olan battaniye çeşitlerindendir.


Akrilik battaniyeler: akrilik battaniyelerin bilinen en önemli özelliği kullanan kişileri çok sıcak tutmasıdır. Bu sebeple de özellikle kış mevsiminde tercih edilir. Akrilik battaniyeler de %15 oranında polyester %85 oranına akrilik kumaş bulunur.


Elektrikli battaniye: Elektrikli battaniyeler içerisinde yer alan ısıtıcı tertibat ile çalışır. Kumandası mevcuttur ve isteğe bağlı olarak ısı ayarlanır. Kışın kısa zaman içerisinde ısınmak isteyenler için idealdir. Yatağa yerleştirilir. Öncesinden ısısını ayarladığınızda kısa zaman içinde yatak ısınır.


Giyilebilir battaniye: Özellikle son zamanlarda bu battaniye popüler olmuştur. Tıpkı bir kıyafet gibi kişi üzerine giymektedir. Çeşitli desen ve aynı zamanda renkleri mevcuttur.

Battaniye Fiyatları

Battaniyelerin fiyatının uygun olmasının yanı sıra sağlıklı olması ve kullanışlı olması da son derece önemlidir. Battaniyenin malzemesine, markasına ve aynı zamanda boyutuna göre fiyatı da farklı olmaktadır.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.