Havlu modelleri

Havlu Modelleri

Havlu modelleri çok çeşitlidir. Çok sayıda havlu modellerini görebilmeniz mümkündür. Havlu üretimi gerçekleştirilirken genellikle pamuk kumaş kullanılır. Pamuk kumaş kullanılmasının sebebi suyu daha kısa süre içerisinde nesidir. Günlük hayatımızda havluya çok fazla ihtiyaç duyarız ve bu sebepten dolayı da kullanımı son derece yaygın olmaktadır. Havlu tercih edeceğiniz zamanı öncelikle sağlıklı olmasına dikkat etmeniz tavsiye edilir. Çünkü piyasada bulunan bütün havlular sağlıklı bir yapıya sahip değildir. Havlu almak istiyorsanız öncelikle havlunun yumuşak bir yapıya sahip olmasına özen göstermelisiniz. Bunun yanı sıra en ve gücünün de yüksek düzeyde olması gerekir. Havlu tercih edeceğiniz zaman doğal lif ve bambu olmasına dikkat etmeniz de sizin için iyi olacaktır. Havluların farklı desenleri ve aynı zamanda renkleri mevcuttur. 

Havlu Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tercih edeceğiniz havlular sayesinde banyonuzun şık olmasını sağlayabilirsiniz ve fark yaratabilirsiniz. Çünkü havlular bir evin en önemli aksesuarlarıdır. Günümüzde; boyutu desenleri ve aynı zamanda renkleri farklı olan çeşitli modeller mevcuttur. Peki, havlu tercih ederken nelere dikkat edilmelidir? Eğer havluyu günlük kullanacaksınız desenleri sade olan ve aynı zamanda renkleri düz olan havlu modellerini tercih edebilirsiniz. Ancak misafir için havlu tercih edecekseniz o zaman nakışlı veya işlemeli havlu modelleri alabilirsiniz. Havlu satın alacağınız zaman üzerindeki etikete mutlaka bakmanız tavsiye edilir. Üzerinde bulunan etikette %100 pamuk veya %100 doğal malzemelerden üretilmiş yazısını görüyorsanız o havluyu alabilirsiniz. Havluya dokunduğunuzda yumuşak bir yapıya sahipse bu havlunun emicilik seviyesi yüksek anlamına gelir. Havlunun sert bir yapısı varsa o havlu suyu emmez ve çok sağlıklı değildir.

Dokusu Yumuşak Olan Ve Emiciliği Yüksek Olan Havlu Kumaşları Nelerdir?

Havlu tercih edeceğiniz zaman ilk olarak dikkat etmeniz gereken özellik havlunun kumaşıdır. Genellikle havlu üretimi gerçekleştirilirken keten bambu ve aynı zamanda pamuk kumaşlar tercih edilir. Dokusu ve aynı zamanda emiciliği yüksek olan bir havlu tercih ederseniz bu durumda sağlığınız olumlu bir şekilde etkilenir. Tercih edeceğiniz havlu modelinin antialerjik olması da önemlidir. Özellikle bebek ve çocuk havluları için antialerjik özelliği bulunan havluları tercih etmeniz gerekir.

Bambu Havlunun Özellikleri Nelerdir?

Ben bu havlu doğaldır da aynı zamanda sağlıklı olması sebebiyle tercih edilen havlu modelleri arasında yer alır. Peki, bambu havlunun özellikleri nelerdir?

  • Bambu havlular genel olarak bambu liflerinden üretimi gerçekleştirilen havlulardır. Antibakteriyel havlular oldukları için hiçbir şekilde cilde zarar vermezler ve özellikle de alerjik cilde sahip olan kişiler tarafından tercih edilirler. 

  • Bütün cilt tipleri için uyumludur ve hiçbir şekilde cilde olumsuz bir şekilde etkilemez.

  • Bambu lifleri ileriki zamanlarda geri dönüştürülebilirdir. Bu sebepten dolayı daha çevre dostu bir kumaşa sahiptir.

  • Diğer havlu türlerine göre yapısı daha yumuşaktır ve aynı zamanda parlak bir görüntüsü vardır.

    Havlu denildiğinde ilk akla gelen şehir olan Bursa yine ismi havlu ile özdeşleşmiş markalara ev sahipliği yapmaktadır.Bu markalar made in turkey kalitesini tüm dünyaya yaptıkları ihracat ile ispatlmaktalar.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.