Koltuk örtüsü

Koltuk Örtüsü

Koltuk örtüsü genellikle keten ve pamuk kumaşlardan elde edilir. Uzun ömürlüdür ve yumuşak bir yapıya sahiptir. Genellikle dörtlü ve ikili bir şekilde satışı gerçekleştirilir. Desenleri ve aynı zamanda ortalama 25 tane rengi mevcuttur. Koltuk örtülerinin birçok çeşidi vardır fakat en kullanışlı olanları çift taraflı koltuk örtüleridir. Pamuk kumaştan elde edildikleri için leke meydana geldiğinde kısa bir süre içerisinde çıkar ve örtüde leke kalmaz. Bu sebepten dolayı da en az 1 sene garantileri mevcuttur. Aynı zamanda koltuk örtüleri koltukların üzerinde salaş bir şekilde örtülüp dekoratif amaçlı olarak da kullanılabilir. 

Koltuk Örtüsü Seçimi Nasıl Olmalıdır?

Genellikle koltuklarda leke kaldığı için ve aynı zamanda kullanırken yıprandıkları ve yaşadıkları için koltuk örtüleri tercih edilir. Koltuk örtüleri; koltuğun zarar görmesini engeller ve ilk günkü gibi kalmasına yardımcı olur. Peki, koltuk örtüsü seçimi nasıl olmalıdır?  Koltuk örtüsü tercih edeceğiniz zaman öncelikle kumaşının leke tutmayan bir kumaş olmasına özen göstermeniz gerekir. Kumaşın birinci sınıf  kalitede bir kumaş olması gerekir. Aynı zamanda leke tutmayan bir yapısının da olması gerekir. Çünkü koltuk örtüleri çok çabuk kirlenir ve bu sebeple de tekim tutmayan bir yapıda olduğu zaman kısa zaman içerisinde koltuk örtüsündeki leke yok olur. 

En Kullanışlı Koltuk Örtüsü Hangisidir?

Koltuk örtüleri genellikle koltukların kirlenmemesi için ve aynı zamanda yıpranmaması için kullanılan malzemelerdir. Peki, en kullanışlı koltuk örtüsü hangisidir. Özellikle son zamanlarda keten sentetik kumaşından elde edilen koltuk örtüleri daha fazla kullanılmaktadır. Çünkü kolay kolay leke tutmazlar ve aynı zamanda yumuşak bir yapıları vardır. Bu  sebepten dolayı daha bu koltuk örtüleri çok daha fazla kullanılmaktadır.Başka bir sınıflandırma ile Dijital baskılı ve rotasyon basklılı koltuk örtüsü çeşiitleri içinde sıralanabilir.özellikle belirmek gerekli ki en doğal olan bayalı ip ile dokunmuş veya örülmüş koltuk örtüsü çok daha uzun ömürlü olacaktır.

Koltuk Örtüsü Fiyatları

Birçok çeşit koltuk örtüsü olduğu için fiyatları da bazı etkenlere bağlı olarak değişiklik gösterir. Bir koltuk örtüsünün kalitesi kumaşı örtünün fiyatını belirler. Bu sebepten dolayı da her koltuk örtüsünün fiyatı farklı olur.  Ancak koltuk örtüsü alırken fiyatının ekonomik olmasının yanı sıra kaliteli ve kumaşının da iyi olmasına özen göstermeniz tavsiye edilir. 

Koltuk Örtüsü Tercih Ederken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Doğru koltuk örtüsü tercihi ile mekanı güzelleştirebilirsiniz ve hoş bir havaya büründürebilirsiniz. Koltuklar sürekli kullanılan eşyalar oldukları için uzun kullanım sonucunda yıpranırlar. Koltukların uzun ömürlü olması, yıpranmaması ve aynı zamanda leke kalmaması için koltuk örtüsü kullanmanız gerekir. Çünkü yıpranan koltuklar ve lekelenen koltuklar kötü bir görüntü ortaya çıkarır. Peki, koltuk örtüsü tercih ederken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Koltuk örtüsü tercih ederken öncelikle koltuk örtüsünün leke tutmayan bir kumaş yapılması gerekir.  Leke tutmaya bir kumaştan elde edilen koltuk örtüsünü uzun yıllar boyunca rahat bir şekilde kullanabilirsiniz. Bazı koltuk örtüleri leke tutar ve kolay kolay bu lekeyi çıkaramazsınız. Böyle bir durum karşısında ise siz de zorluk çekersiniz. Bu nedenle de koltuk örtüsü almaya karar verdiyseniz öncelikle leke tutmayan bir kumaş tercih etmelisiniz. Bunun ardından ise tercih edeceğiniz koltuk örtüsünün kaliteli malzemelerden üretilmesi şarttır. Kaliteli malzemelerden üretilen koltuk örtüsü kolay kolay yıpranmaz ve sizde uzun seneler boyunca kullanabilirsiniz. Tercih edeceğiniz koltuk örtüsünün koltuklarınız ile aynı renkte olması da son derece önemlidir. Eğer koltuklarınızın kol bölgesini örtmeyecekseniz mutlaka aynı renk tercih etmeniz gerekir. Bu şekilde daha uyumlu olur ve örtü koltukta hoş durur.Bir diğer şık gösterme tercihi ise Fransız dantel işlemesi olacaktır.Koltuk örtüsü seçiminde dikkat edilmesi gereken diğer konu ise silikon kaydırmaz taban olmaktadır.

Bu Yazıyı Paylaşmak İster misiniz ?
E-Bülten
İndirimli ürünler ve fırsatlardan ilk önce siz haberdar olmak istermisiniz?
softtr® | Profesyonel E-Ticaret Sistemleri ile hazırlanmıştır.